POKAŻ MENU
 

 •  

   

   

  ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA

 •  

   

   

   

  ​HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA

 •  

   

   

   

  OPIEKUNKA DZIECIĘCA

 •  

   

   

   

  OPIEKUN MEDYCZNY

   

 •  

   

   

   

  TECHNIK DENTYSTYCZNY

 •  

   

   

   

   

  TECHNIK ELEKTRONIKI
  ​I INFORMATYKI MEDYCZNEJ

 •  

   

   

   

  ​TECHNIK MASAŻYSTA

 •  

   

   

   

  TECHNIK STERYLIZACJI
  MEDYCZNEJ

 •  

   

   

   

  TECHNIK USŁUG
  ​KOSMETYCZNYCH

 •  

   

   

   

  TERAPEUTA ZAJĘCIOWY

 
Rekrutacja! Informujemy, że rekrutacja do szkoły została przedłużona. Nie czekaj, zapisz się już dziś. Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu.

Konferencja kosmetyczna w PPNT


Stało się już tradycją, że w miesiącu kwietniu szkoła Policealna- Medyczne Studium Zawodowe im. PCK w Puławach organizuje konferencję kosmetyczną połączoną z konkursem wizażu dla szkół województwa lubelskiego kształcących w zawodzie technik usług kosmetycznych, których organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Lubelskiego. W bieżącym roku szkolnym konferencja miała tytuł „Równowaga ciała i umysłu-rola zdrowia i urody” i odbyła się 16 kwietnia w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznymi.

W V konkursie wizażu rywalizowało 5 przedstawicielek szkół medycznych: z Zamościa, Chełma, Lublina, Łukowa i Puław. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu na modelce makijażu inspirowanego makijażem gejszy.

Jury, w skład którego wchodziły panie: Izabela Śmieszek-Dorn- przewodnicząca, Olga Zalewska-Wenarska oraz wyłonione w drodze losowania nauczycielki z Medycznego Studium Zawodowego z Chełma- p. Hanna Dymińska i z Medycznego Studium Zawodowego w Lublinie –p. Magdalena Szymańska, miało niełatwe zadanie, ponieważ makijaże wykonane przez uczennice cechował wysoki poziom wykonania. Dodatkowo inspirowane krajem kwitnącej wiśni fryzury, piękne stroje i dodatki tworzyły przepiękne stylizacje.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Paulina Paszczyk z Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie, drugie Anna Wyskwar z Medycznego Studium Zawodowego w Puławach, a trzecie Paulina Gwiazdowska z Medycznego Studium Zawodowego w Lublinie. Gratulujemy naszej słuchaczce z klasy II Technik usług kosmetycznych zaoczny i życzymy dalszych sukcesów!Konkurs wizażu, podobnie jak w latach poprzednich, był połączony z wykładami o tematyce kosmetyczno-medycznej. Pierwsze wystąpienie p. Izabeli Śmieszek-Dorn dotyczyło tematu „Jak być piękną i mieć klasę”, kolejne, p. dra nauk medycznych Jerzego Berbeckiego, na temat starzenia się twarzy i zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i anti-aging. Trzecie- p. Katarzyny Madej z firmy Mary Kay dotyczyło tematu „Być kobietą”. Na koniec odbyła się jeszcze lekcja otwarta języka angielskiego zawodowego p. Anety Jaworskiej „Do body treatments boost our attractiveness?”

Uczestnictwo w konkursie  wizażu   było bardzo dobrą okazją dla jego uczestniczek do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności przed egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie. Opiekunowie uczestniczek konkursu- nauczyciele uczący na kierunku technik usług kosmetycznych, mieli możliwość wysłuchania interesujących wykładów tematycznych oraz wymienienia się cennymi wskazówkami odnośnie przygotowywania uczennic do egzaminu zawodowego, który odbędzie się już  w czerwcu.

Zobasz zdjęcia   ------->  GALERIA

 

wróć