POKAŻ MENU
 
 •  

   

       

 •  

   

   

   

   

   

   

  ASYSTENTKA

  STOMATOLOGICZNA

 •  

   

   

   

   

   

   

  HIGIENISTKA

  STOMATOLOGICZNA

 •  

   

   

   

   

   

   

  OPIEKUNKA

  DZIECIĘCA

 •  

   

   

   

   

  OPIEKUN

  MEDYCZNY

 •  

   

   

   

   

  TECHNIK

  DENTYSTYCZNY

 •  

   

   

   

  TECHNIK

  ELEKTRONIKI

  I INFORMATYKI

  MEDYCZNEJ

 •  

   

   

   

   

  TECHNIK

  MASAŻYSTA

 •  

   

   

   

  TECHNIK

  STERYLIZACJI

  MEDYCZNEJ

 •  

   

   

   

  TECHNIK

  USŁUG

  KOSMETYCZNYCH

 •  

   

   

   

   

  TERAPEUTA

  ZAJĘCIOWY

 •  

   

   

   

   

   

   

   

  PODOLOG

 

REKRUTACJA 2022/2023 ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ WYBIERZ COŚ DLA SIEBIE ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ! -> KLIKNIJ!!!

Dar serca MSZ im. PCK na 100-tne urodziny św. Jana Pawła II

"Musimy pokonać nasz lęk przed przyszłością. Ale nie możemy go do końca pokonać inaczej, jak tylko razem".                                                                                                                 Jan Paweł II, 1995

Sejm RP rok 2020 ustanowił Rokiem Świętego Jana Pawła II. W setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły odpowiedzią na jego wezwanie , aby „to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjąć z wiarą, nadzieją i miłością”, jest stworzenie pomnika z serc i umysłów Polaków zbudowanego z inicjatyw modlitewnych , charytatywnych , naukowych , artystycznych, edukacyjnych  i wychowawczych wspierających owo duchowe dziedzictwo.

Nasza Szkoła Policealna- Medyczne Studium Zawodowe im. PCK w Puławach przyłączyła się do akcji ,,Dar na 100’’  #TWÓJDAR #WSPÓLNEDZIEŁO #DARNA100

          Święty Jan Paweł II, który był i jest drogowskazem, zaprasza na szlak wielkiej przygody intelektualnej oraz duchowej, który prowadzi w stronę najwyższych Bożych tajemnic. Odkrywając bogactwo myśli papieża Polaka, warto pogłębiać prawdę o świecie,   by rozpoznawać wymagania naszych czasów, a także korzystać ze skarbów chrześcijaństwa dostępnych dla naszego umysłu i serca. Wprowadźmy w życie wskazania św. Jana Pawła II, by nie stały się one jedynie pomnikowymi symbolami, lecz by rodziły owoce dobra w dzisiejszych czasach. Wybór myśli Ojca Świętego Jana Pawła II, obejmuje najważniejsze wypowiedzi , które kierował on do Polaków od początku swego pontyfikatu .

             Papież Jan Paweł II w ciągu ponad 26 lat pontyfikatu opublikował dokumenty i wygłosił przemówienia, które oblicza się na 85 tys. stron druku a wiele z zawartych w nich myśli stało się powszechnie znanymi cytatami i sentencjami. Podczas 102 pielgrzymek zagranicznych i 142 podróży po Włoszech wygłosił ponad 3 tys. homilii i przemówień.  
 W czasie swojego pontyfikatu opublikował 14 encyklik, 14 adhortacji, 11 konstytucji i 42 listy apostolskie. Dzięki mediom, których znaczenie doceniał, jego wystąpienia trafiały do milionów ludzi na całym świecie.
              Niepowtarzalny wybór oraz szeroka panorama pozwalają dostrzec prorocką moc Jana Pawła II. Słowa papieskie stwarzają nową rzeczywistość, są impulsem głębokich przemian o skali światowej. Możemy w nich przeglądać się jak w zwierciadle, dostrzegając nasze narodowe zalety i wady. Wiele fragmentów papieskich przesłań funkcjonuje obecnie jako popularne cytaty, uniwersalne wskazówki, złote myśli i aforyzmy.
                Postanowiliśmy z tego dziedzictwa skorzystać i przypomnieć 100 cytatów naszego Rodaka. Inicjatywa polegała na tym aby wykonać zdjęcie z wybranym tekstem. W akcji wzięły udział osoby, które tworzą naszą społeczność: słuchacze, absolwenci i nauczyciele. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

GALERIA

Proponujemy również zapoznać się z pięknymi utworami, które powstały na cześć naszego papieża –Jana Pawła II

https://www.youtube.com/watch?v=u-XGQ4h1Qns

https://www.youtube.com/watch?v=CI88VAYN4LU

https://www.youtube.com/watch?v=5Jym11kjwJI

 

wróć