POKAŻ MENU
 
 •  

   

       

 •  

   

   

   

   

   

   

  ASYSTENTKA

  STOMATOLOGICZNA

 •  

   

   

   

   

   

   

  HIGIENISTKA

  STOMATOLOGICZNA

 •  

   

   

   

   

   

   

  OPIEKUNKA

  DZIECIĘCA

 •  

   

   

   

   

  OPIEKUN

  MEDYCZNY

 •  

   

   

   

   

  TECHNIK

  DENTYSTYCZNY

 •  

   

   

   

  TECHNIK

  ELEKTRONIKI

  I INFORMATYKI

  MEDYCZNEJ

 •  

   

   

   

   

  TECHNIK

  MASAŻYSTA

 •  

   

   

   

  TECHNIK

  STERYLIZACJI

  MEDYCZNEJ

 •  

   

   

   

  TECHNIK

  USŁUG

  KOSMETYCZNYCH

 •  

   

   

   

   

  TERAPEUTA

  ZAJĘCIOWY

 •  

   

   

   

   

   

   

   

  PODOLOG

 

REKRUTACJA 2022/2023 ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ WYBIERZ COŚ DLA SIEBIE ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ! -> KLIKNIJ!!!

Konferencja i konkurs kosmetyczny 26.04.2017

Stało się już tradycją naszej szkoły, że w miesiącu kwietniu nauczycielki uczące na kierunku technik usług kosmetyczny organizują konkurs kosmetyczny dla uczennic ze szkół województwa lubelskiego kształcących w zawodzie technik usług kosmetycznych, których organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Lubelskiego. W tym roku odbył się on 26 kwietnia w Puławskim Centrum Innowacji-Inkubatorze Przedsiębiorczości, mieszczącym się przy ul. Zielonej 19 w Puławach. Menadżer Centrum p. Agnieszka Ciupak nieodpłatnie udostępniła nam pomieszczenia do zorganizowania przedsięwzięcia.

W III konkursie kosmetycznym rywalizowało 7 przedstawicielek szkół medycznych: z Białej Podlaskiej, Biłgoraja, Chełma, Lublina, Łukowa i Puław. Zadanie konkursowe polegało najpierw na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań, a następnie uczestniczki miały 60 minut na wykonanie makijażu Shine like a diamond- Sparkling Glamour u swojej modelki.

Jury, w skład którego wchodziły panie : Aneta Błaszczak-przewodnicząca, Anna Sokołowska, Ksenia Soszka oraz wyłoniona w drodze losowania nauczycielka ze szkoły z Białej Podlaskiej- p. Jowita Hryciuk, miało niełatwe zadanie, ponieważ makijaże wykonane przez uczennice cechował wysoki poziom wykonania.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Joanna Rak z Medycznego Studium Zawodowego w Biłgoraju, drugie Emilia Grzywacz z Medycznego Studium Zawodowego w Lublinie, a trzecie Wiktoria Chodun z Medycznego Studium Zawodowego w Białej Podlaskiej. Natomiast wyróżnienie przyznano Darii Bielak z Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie.

Konkurs kosmetyczny, podobnie jak w latach poprzednich, był połączony z wykładami o tematyce kosmetyczno-medycznej.

Wśród prelegentów konferencji był współpracujący od kilku lat ze szkołą konsultant ds. wspomagania szkół w zakresie edukacji zawodowej z Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli- p. Ryszard Perkowski.

Wykłady towarzyszące konkursowi dotyczyły różnorodnej tematyki  związanej z kosmetyką. Pan Ryszard Perkowski wraz z p. Agnieszką Ścibior-Gałązką przedstawili szczegółową analizę wyników egzaminu pisemnego potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik usług kosmetycznych- kwalifikacja A.62, który odbył się w czerwcu 2016 roku.

W kolejnym wystąpieniu- „ Inteligentna szafa, a w niej najpiękniejsze ubranie: Twoje ciało” p. Anna Sokołowska podała cenne rady jak troszczyć się o wizerunek, aby żyć w harmonii ze swoim ciałem. Następny wykład: „Flora fizjologiczna i patologiczna organizmu” dr Agnieszki Sobolewskiej-Samorek zwrócił między innymi uwagę uczestników na bardzo ważne procedury jakimi są dezynfekcja i sterylizacja w salonie kosmetycznym.

O czynnikach wpływających na zdrowie ciała i dobre samopoczucie w swoim wystąpieniu opowiedziała p. Elżbieta Kwiatkowska.

Zwieńczeniem konferencji był pokaz kosmetyczny zabiegu pielęgnacyjnego twarzy, który przygotowała przedstawicielka firmy Mary Cohr –p. Maja Smaruń.

Uczestnictwo w konkursie  kosmetycznym  było dobrą okazją dla jego uczestniczek do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności przed egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie. Opiekunowie uczestniczek konkursu- nauczyciele uczący na kierunku technik usług kosmetycznych, mieli możliwość wysłuchania interesujących wykładów tematycznych oraz wymienienia się cennymi wskazówkami odnośnie przygotowywania uczennic do egzaminu zawodowego, który odbędzie się już  w czerwcu.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy sponsorom nagród dla uczestniczek konkursu. Byli to:

Makeuplace Prestige Academy – to  prestiżowa Akademia Wizażu  Anety Błaszczak prowadząca warsztaty w zakresu wizażu, stylizacji, analizy kolorystycznej i historii makijażu. Wykonywane są w niej makijaże okazjonalne i sesje zdjęciowe. Akademia mieści się w 13 wiecznej kamienicy w sercu Lublina na ul. Bernardyńskiej 12. Firma ufundowała szkolenie w zakresie wizażu.

Firma Mary Cohr - oferuje szeroką gamę zabiegów twarzy i ciała opartych na filozofii czterech czynników, jakimi są: Dobre samopoczucie, Bezpieczeństwo, Nowoczesna technologia oraz Wykorzystanie sił natury. Bezpieczeństwo Mary Cohr to ponad 40 lat doświadczenia, perfekcyjne formuły preparatów, a także ekskluzywne produkty wyłącznie dla profesjonalistów - salonów kosmetycznych i ośrodków SPA. Firma ufundowała zestawy kosmetyków.

Natural Cosmetics Pulanna NONICARE - Jako jedna z pierwszych firm w Polsce rozpoczęła import i budowę sieci sprzedaży kosmetyków naturalnych na rynku polskim oraz na rynkach innych krajów. Wykorzystywane do produkcji zioła, rośliny oraz składniki pochodzenia naturalnego, powodują, że kosmetyki PULANNA z ich unikalnymi recepturami i kompozycjami zapachowymi są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju na polskim, a także międzynarodowym rynku kosmetycznym. Firma ufundowała zestawy kosmetyków.

wróć