POKAŻ MENU
 
 •  

   

       

 •  

   

   

   

   

   

   

  ASYSTENTKA

  STOMATOLOGICZNA

 •  

   

   

   

   

   

   

  HIGIENISTKA

  STOMATOLOGICZNA

 •  

   

   

   

   

   

   

  OPIEKUNKA

  DZIECIĘCA

 •  

   

   

   

   

  OPIEKUN

  MEDYCZNY

 •  

   

   

   

   

  TECHNIK

  DENTYSTYCZNY

 •  

   

   

   

  TECHNIK

  ELEKTRONIKI

  I INFORMATYKI

  MEDYCZNEJ

 •  

   

   

   

   

  TECHNIK

  MASAŻYSTA

 •  

   

   

   

  TECHNIK

  STERYLIZACJI

  MEDYCZNEJ

 •  

   

   

   

  TECHNIK

  USŁUG

  KOSMETYCZNYCH

 •  

   

   

   

   

  TERAPEUTA

  ZAJĘCIOWY

 •  

   

   

   

   

   

   

   

  PODOLOG

 

REKRUTACJA 2022/2023 ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ WYBIERZ COŚ DLA SIEBIE ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ! -> KLIKNIJ!!!

Święto Szkoły - 8.05.2017

Już tradycją się stało, że co roku w dniu 8 maja nasza szkoła obchodzi znaczące dla całej społeczności święto naszego patrona - Polskiego Czerwonego Krzyża. To nie przypadek, że ta data jest dla nas tak istotna. Otóż właśnie w tym dniu 3 lata temu zostało uroczyście nadane imię naszej szkole, Dodatkowo jest to także Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, więc jest to czas wspominania faktów o działalności tej organizacji.

Dwa lata temu natomiast obchody święta szkoły zostały połączone z odsłonięciem tablicy pamiątkowej dwóch zamordowanych w Charkowie oficerów ziemi puławskiej. W ten właśnie sposób szkoła przyłączyła się do Ogólnoświatowej akcji: Katyń - ocalić od zapomnienia i od tego momentu co roku uświetnia pamięć o ofiarach zbrodni.

Rok temu również tego samego dnia odsłonięte zostały tablice upamiętniające 2 aptekarzy ziemi puławskiej zamordowanych w Charkowie.

Co roku będziemy przypominać obecnym i kolejnym pokoleniom naszych uczniów i słuchaczy o historii naszej nazwy, o wspaniałych działaniach i misji, jaką niesie ze sobą Polski Czerwony Krzyż. Bardzo ważne jest także wracanie do wydarzeń historycznych, o których na pewno nie zapomnimy.

W tym roku uroczystość niosła ze sobą wiele wzruszeń, a nawet łez. Część artystyczna opracowana przez opiekunów, uczniów i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego była na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Oprócz pięknych tekstów wygłaszanych przez przedstawicieli klasy II technika masażysty można było posłuchać fragmentów poezji, utworów muzycznych, a także fragmentów autentycznych listów obywateli Polski znajdujących się w niewoli. Całe przedsięwzięcie zostało bardzo dobrze przyjęte przez publiczność. Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele 15 Pułku Piechoty "Wilków" AK wraz z dowódcą Rafałem Bociągiem, absolwentem naszej szkoły oraz nasz przyjaciel, Maciej Strzemski wykładowca akademicki i były wykładowca w naszej szkole. Zostały złożone również kwiaty i zapalono znicze pod tablicami zamordowanych żołnierzy.

Po części oficjalnej przyszedł czas na relaks i część świąteczną przeznaczoną dla całej społeczności szkolnej. Punktem kulminacyjnym było ognisko, na którym w gronie przyjaciół można było upiec kiełbaskę i miło spędzić czas. Zorganizowano także konkursy i zabawy dla uczniów. Wszystko udało się.

Dziękujemy wszystkim osobom włączającym się w całe przedsięwzięcie i już szykujemy się do kolejnego święta za rok!

 

wróć