POKAŻ MENU
 
  •              

 

SZKOLENIA DLA OPIEKUNA MEDYCZNEGO

2.06.2019 r. dla słuchaczy zespołu Opiekun Medyczny zorganizowano 2 szkolenia, które znacznie przyczyniły się do zwiększenia poziomu wiedzy zawodowej.

Najpierw było spotkanie z panią Moniką Kasperek – przedstawicielem firmy Hausengel, która omówiła profil i ofertę tej firmy. Uczestnicy otrzymali informacje na temat możliwości wyjazdu opiekunów medycznych do pracy do Niemiec, które organizuje Hausengel. Pani Monika szczegółowo odpowiedziała również  na wszystkie zadane pytania.       

Drugim wydarzeniem w tym dniu było spotkanie panią Teresą  Śniegowską  – pielęgniarką pracującą w Hospicjum im. Św. Matki Teresy w Puławach. Poświęcone ono było problematyce opieki nad chorym onkologicznie. W trakcie spotkania pani Teresa omówiła problemy dotyczące opieki paliatywnej dotyczące objawów chorób nowotworowych, leczenia i pielęgnowania pacjentów oraz komunikacji z chorym i jego rodziną. Podkreśliła ogromną rolę postawy i roli opiekuna medycznego wobec człowieka w terminalnej fazie choroby.

Oba  spotkania były bardzo wartościowe, przebiegały w miłej atmosferze. Prowadzącym serdecznie dziękujemy za profesjonalne szkolenia i bardzo przydatne informacje w pracy przyszłych opiekunów medycznych.

 

wróć