POKAŻ MENU
 

 •  

   

   

  ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA

 •  

   

   

   

  ​HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA

 •  

   

   

   

  OPIEKUNKA DZIECIĘCA

 •  

   

   

   

  OPIEKUN MEDYCZNY

   

 •  

   

   

   

  TECHNIK DENTYSTYCZNY

 •  

   

   

   

   

  TECHNIK ELEKTRONIKI
  ​I INFORMATYKI MEDYCZNEJ

 •  

   

   

   

  ​TECHNIK MASAŻYSTA

 •  

   

   

   

  TECHNIK STERYLIZACJI
  MEDYCZNEJ

 •  

   

   

   

  TECHNIK USŁUG
  ​KOSMETYCZNYCH

 •  

   

   

   

  TERAPEUTA ZAJĘCIOWY

 
Zajęcia zawieszone do dnia 10 kwietnia 2020r. Czytaj aktualności na naszej stronie iternetowej.

Technik dentystyczny

Posiadasz zdolności manualne?

Masz wyobraźnie przestrzenną?

Lubisz precyzyjne zajęcia?

Technik dentystyczny to zawód dla Ciebie!

               

BUDUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ Z MEDYCZNYM STUDIM ZAWODOWYM W PUŁAWACH!

W Medycznym Studium Zawodowym w Puławach ciągle pracujemy nad rozwojem i jakością oferty edukacyjnej, dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw najbardziej wymagającym oczekiwaniom i  Z przyjemnością informujemy, że ruszamy z pierwszym w naszym mieście kierunkiem Technik Dentystyczny.

 

Technik dentystyczny

Zawód technika dentystycznego polega na naprawie i wytwarzaniu protez zębowych oraz aparatów ortodontycznych zakładanych na zęby w celu korekcji wad zgryzu, które powstają najczęściej w okresie dorastania. Technik pracuje w ścisłej współpracy z dentystą i swoje czynności wykonuje na jego zlecenie.

 

W tym zawodzie nie ma dużego obciążenia fizycznego. Większość pracy technik wykonuje, siedząc. Technik dentystyczny musi być osobą dokładną, precyzyjną, cierpliwą i z dużym poczuciem estetyki. W swej pracy używa materiałów ceramicznych, elementów metalowych i tworzyw sztucznych, które poddaje obróbce przy pomocy różnych narzędzi.

    W czasie 2,5 letniej  nauki w szkole uczeń uczy się wykonywać uzupełnienia protetyczne ruchome i stałe, wykonane z mas akrylanowych, metalu, kompozytu, i ceramiki. Na zajęciach z ortodoncji, uczy się wykonania różnych rodzajów aparatów ortodontycznych stosowanych obecnie w stomatologii.

Każdy uczeń, który zakończy edukację w szkole może przystąpić do Egzaminu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe, a po jego zdaniu uzyska tytuł zawodowy i uprawnienia do prowadzenia własnej pracowni protetycznej oraz wykonywania wszystkich prac protetycznych i ortodontycznych.

Do najważniejszych wymagań stawianych protetykowi należą ostrość wzroku, zdolność do rozróżniania barw i zręczność manualna. Równie ważna jest zdolność koncentracji uwagi przy wykonywaniu protez czy aparatów, uzdolnienia techniczne i dobra pamięć. Technik musi potrafić dostosować się do pewnej monotonii wykonywanych czynności i jednostajnych warunków pracy.

 

 

 

Absolwenci kierunku Technik Dentystyczny znajdują zatrudnienie w :

 

    państwowych i prywatnych pracowniach protetycznych i ortodontycznych

    poradniach protetycznych, ortodontycznych, stomatologicznych

    może prowadzić własną pracownię techniczno-dentystyczną w ramach zarejestrowanej działalności gospodarczej w kraju i za granicą